Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Blog 2 > Blog > Zajímavosti z Nerudovy ulice

Zajímavosti z Nerudovy ulice 

Důvodů, proč navštívit naši prodejnu v Nerudově 19, je mnoho. Výborná horká čokoláda, káva, kvalitní zmrzliny PraGelato, ochutnávka vyhlášených mandlí v čokoládě a nebo téměř neuvěřitelný příběh, který si prostor naší prodejny nese.

Historie domu sahá až do let 1253 - 1257, kdy na jeho místě stála Strahovská brána, kterou nechal vystavit
 Přemysl Otakar II. 

Koncem 16. století přistavil k bráně císařský úřadník Jan Hanuš dům, dnešní Nerudovu 19. Naproti Nerudova 19němu byl v letech 1691 - 1717 postaven kostel Panny Marie, při jehož stavbě byla Strahovská brána zbourána a část zdiva byla použita na jeho realizaci.

Dnes je Nerudova 19 rodinným domem Petra Síse, mezinárodně uznávaného autora knih pro děti, grafika, ilustrátora a tvůrce animovaných filmů.

Prostory prodejny zdobí originální zelený nábytek, který může být nejednomu návštěvníkovi povědomý. Zahlédnout jste jej totiž mohli v oscarovém filmu Miloše Formana, Amadeus, a to ve scéně, kdy se Amadeus společně se svým otcem a ženou zastavují v půjčovně kostýmů, dnešní prodejně Pražské čokolády. 

Původní nábytek dle návrhu Theodora Pištěka zůstal v interiéru zachován, a tvoří tak příjemné zpestření pro návštěvníky našeho čokoládového ráje.