Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Naše čokoláda > Výroba čokolády

Výroba čokolády

Výroba čokolády z kakaových bobů

Výrobě čokolády bean-to-bar se věnujeme již od roku 2018. Při vlastní vyrobě používáme kakaové boby z Kolumbie, které dovážíme přímo z ekologické rodinné farmy Justiniana Suareze. Protože chceme mít výrobu čokolády Aluna Steiner & Kovarik zcela pod kontrolou, kakaové boby i sami zpracováváme. Chuť výsledné bean-to-bar čokolády ovlivňujeme jak dohledem na průběh konšování, zušlechťování a temperování, tak aplikací našich vlastních receptur.

Pečlivý výběr surovin a osobní přístup

Výběru pěstírny bobů jsme se věnovali opravdu poctivě. Během cesty po Jižní Americe jsme navštívili několik různých farem a měli tak možnost osobně posoudit nepřeberné množství kakaových bobů. Posuzovali jsme jejich kvalitu, způsob pěstování i přístup farmářů k životnímu prostředí.

Podobně pečlivě a zodpovědně přistupujeme k samotné výrobě čokolády. Své nezastupitelné místo při ní má ruční výroba čokoládových produktů včetně výroby čokolád s posypem nebo pralinek.

Ruční výroba nám umožňuje doslazovat naši čokoládu bean to bar zdravějším kokosovým cukrem, který má nižší glykemický index než bílý cukr. Kromě bean-to-bar máme v nabídce čokoládové výrobky s moringou, s hlívou ústřičnou, se skořicí a nezapomínáme ani na lyofilizované ovoce.

Mezinárodní ocenění vysoké kvality naší čokolády

Těší nás, že naše zdravé delikatesy bodují v mezinárodních gurmánských soutěžích. Jsme držiteli významných cen včetně několika ocenění v soutěži Great Taste a dvou ocenění v soutěži International Chocolate Awards, kde naše 44% mléčná čokoláda Aluna získala v kategorii Evropská bean-to-bar zlatou medaili za použití kokosového cukru a stříbrnou za chuť a v kategorii Světová bean to bar stříbrnou medaili. To bylo vůbec poprvé, kdy na celosvětové úrovni v této kategorii získala ocenění česká čokoláda. 

GT producer International Chocolate Awards International Chocolate Awards International Chocolate Awards


Zakázková výroba čokolády a obalů

Vedle výrobků, které nabízíme v našich obchodech a v e-shopu, se zabýváme i zakázkovou výrobou čokolády a cukrovinek a výrobou luxusních čokolád v personalizovaných obalech pro firmy. V naší nabídce najdete celou řadu obalů, které pro vás rádi vyrobíme ve vašich firemních barvách a s vaším logem: papírové taštičky, plechové dózy, nejrůznější druhy krabiček a kazet ze dřeva, stylové kornouty atd.

Kompletní nabídka zakázkové výroby čokolády