Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Naše čokoláda

Naše čokoláda

Výroba čokolády

Nejprve se boby odslupkují a tím se se také rozbijí na malé kousky, kterým se říká nibsy.

Nibsy rozemíláme v kamenných mlýnech. Mohou projít ještě procesem zjemnění – konšování. U nás se boby rozmělňují jen v jednom stroji a to většinou 72 hodin, aby byla čokoláda sametově jemná.

Z melangueru/konše se čokoládová hmota vyleje do čokoládových bloků, které se nechají nějaký čas zrát, aby v nich doběhly veškeré procesy. Tomu se říká proces staření.

Potom už se čokoláda rozpustí v temperovacím stroji a vyrobí se z ní tabulky, které tak milujeme.

Přečíst podrobnosti

Výroba čokolády
BEAN TO BAR čokoláda -  Aluna

BEAN TO BAR čokoláda -  Aluna

Kakaové boby pro naši bean to bar vozíme z Kolumbie a kupujeme je za férové ceny přímo od farmáře Justiniana Suaréze. Nepodporujeme otrockou a dětskou práci ani kácení pralesů.. Výroba čokolády u nás probíhá bez alkalizace a extrakce kakaového másla. Jako sladidlo používáme kokosový cukr, který je bohatý na minerály a má nízký glykemický index.

  • Oslaďte si život mezinárodně oceněnými čokoládami.
  • Vybere si každý, milovník hořké, mléčné i veganské čokolády. Milujeme celistvost, a proto zdobí obal nádherný ručně malovaný motiv kolibříka.

Přečíst podrobnosti

Dražé a posvátná geometrie

Pažené mandle, sušené ovoce či kávová zrna v čokoládě a oblíbeném koření vám doslova učarují. V obalování do čokolády jsme jednička na trhu a obalíme na co přijdeme. Chceme pro vás to nejlepší, a proto u nás najdete nejchutnější mandle v čokoládě a skořici, superpotravinu acai, obblíbené višně v čokoládě anebo zdraví prospěšnou moringu.

  • Rozvášněte chuťové buňky madlemi či ovocem ukrytými v čokoládové krustě s nápaditým kořením či ovocným prachem.
  • Nechte se unést geometricky čistým a hlubokým motivem na obalu.

Přečíst podrobnosti

Dražé a posvátná geometrie
Čokoládová Mandala

Čokoládová Mandala

Vneste do svého života to, po čem nejvíce toužíte! Je to láska, štěstí, zdraví, hojnost nebo snad moudrost? Zdobená čokoláda odráží kvality ručně malované mandaly a záleží pouze na Vás, kterou z energií chcete nejvíce procítit.

  • Prvotřídní bílá, mléčná nebo hořká čokoláda s posypy ze sušených plodů, ořechů, kandovaného ovoce či lístků růží a nechybí ani jedlé zlato či stříbro.

Přečíst podrobnosti

Lyofilizované ovoce v čokoládě

Vášeň ukrytá v čokoládě, to jsou křupavé mrazem sušené celé jahody obalené bílou čokoládou. Lahodná a osvěžující cukrovinka vás přenese do letní romance v kterémkoliv ročním období.

  • Samozřejmostí je ručně malovaný jedinečný obal vhodný jako dárek pro každou příležitost.

Přečíst podrobnosti

Lyofilizované ovoce v čokoládě