Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > O nás

POJĎTE S NÁMI Čokoládou šířIT radost a pohodu

Čokoláda je náš život a naše poslání. Je to koníček a zároveň práce, která nás baví víc a víc.

Rádi experimentujeme a hledáme nové příchuti. Soustředíme se na výrobu z těch nejkvalitnějších surovin a na každodenní péči o naše zákazníky, které chceme naší čokoládou těšit a hýčkat.

Čokoláda je pro nás mnohem víc než jen obyčejná cukrovinka pro běžné mlsání. Věříme, že opravdu kvalitní čokoláda Vás dokáže povzbudit a nabít pozitivní energií. Zlepší Vám náladu a přispěje k Vaší duševní pohodě.

Proto každou z našich čokolád připravujeme ručně, poctivě, především z českých surovin – a s úsměvem.

 dala nás dohromady vášeň PRO KVALITNÍ čokoládU

U zrodu značky Steiner&Kovarik stojí příběh jako z pohádky. Příběh osudové lásky, která nerozlučným poutem spojila dvě mimořádné osobnosti. Dva nadšence milující kvalitní, autentickou čokoládu, kteří se při budování svého čokoládového království skvěle doplňují.

Zakladatelka Silvie Steinerová zbožňuje kreativní práci s čokoládou. Stojí za vizí a hodnotami značky i za vzhledem jejích produktů. Nezalekne se žádné výzvy a dokáže ostatní nadchnout pro svou vizi.

Silvii jedinečně doplňuje její partner Petr Kovařík – nejen stejně silnou vášní pro čokoládu a poctivým přístupem k její výrobě, ale především obchodním talentem, znalostí světových jazyků a nadšením, s nímž chuťově výjimečnou čokoládu značky
Steiner&Kovarik představuje domácím i zahraničním zákazníkům.

Naše motto proto zní: „Milujeme, co děláme. A děláme, co milujeme.“

TIP od našich pravidelných zákazníků: Mezi nejoblíbenější čokoládové výrobky patří pražené mandle v čokoládě rozličných příchutí (vyzkoušejte třeba exotické chilli se solí nebo zdraví prospěšnou moringou), dále čokoládové tabulky, pralinky a Český nugát, se kterým jsme v Anglii získali prestižní ocenění Great Taste.

Naše sladká historie

2005

Silvie Steinerová se rozhoduje splnit si svůj sen a začíná budovat vlastní podnikání spojené s její láskou k čokoládě. Křísí legendární cukrovinkářskou značku Nachfolger, jejíž kořeny sahají až do roku 1888, a začíná výrobky z čokolády zásobovat duty free obchody na pražském letišti. Zaměřuje se mimo jiné na čokoládové produkty s motivy Prahy, které se stávají oblíbeným artiklem mezi turisty a zahraničními návštěvníky Prahy. 

Značka Nachfolger tak znovu ožívá a Silvie se začíná věnovat prodeji čokoládových miniaturek s motivy Prahy naplno. Úspěch na sebe opět nenechá dlouho čekat.
Ale její hvězda měla vystoupat ještě výš.

1511881961_2005.jpg
Milník 2011_upraveno.jpg

2011

O šest let později dochází k osudovému setkání. Silvie Steinerová potkává Petra Kovaříka. Je to láska na první pohled. Brzy je jasné, že jde nejen o lásku jednoho k druhému, ale i o společně sdílenou lásku k čokoládě.

Vzniká prémiový brand luxusních čokolád Steiner&Kovarik zaměřující se na přeprodej tabulkových čokolád a sladkostí a dražé. Petr Kovařík uplatňuje své bohaté obchodnické dovednosti a úspěšné rozšiřuje síť odběratelů čokoládových výrobků o desítky luxusních hotelů a dalších prodejních míst.

2012

Do podnikání vstupuje Silviin švagr Jiří a padá rozhodnutí o zavedení vlastní výroby. Všichni tři společníci se shodují, že jen výrobou vlastních čokolád mohou ohlídat výslednou špičkovou kvalitu i servis zákazníkům.

Založení vlastní výrobny obnáší spoustu práce, cesty
do zahraničí a učení se mnoha receptur
. Všichni tři však pevně věří, že se jim to povede a jejich čokolády budou přinášet radost a potěšení mnoha lidem.

Výroba dražovaných a nugátových sladkostí
ve Slatinkách na Moravě se rozjíždí naplno…

Výroba mandle v čokoládě.jpg
milnik_2014[1].jpg

2014

Další splněný sen! Otevíráme první obchod Pražská čokoláda v ulici Thunovská pod Pražským hradem.

2015

Jednou pobočkou to zdaleka nekončí. Silvie, Petr a Jiří jich otevírají v jediném roce hned několik – v Nerudově
a Železné ulici, na pražském mezinárodním letišti i
v Karlových Varech. Slavnostně otevíráme také 
Prague Chocolate Café & Bistro.

Úspěšný rok pokračuje. Rozjíždíme distribuci čokolád
na Slovensko a náš 
Český nugát získává v Anglii prestižní ocenění Great Taste.

1511882043_2015.jpg
Famous Figures product line The story of adoration_ CZ_Příběh řady České osobnosti.jpg

2016

Naše vize se naplňuje a získáváme partnery v zahraničí. Úspěšně domlouváme distribuci do Německa a Spojených arabských emirátů.

Další úspěch – naše skořicové mandle a nugát získávají jednu hvězdu prestižního anglického kulinářského ocenění Great Taste.

Uvádíme zbrusu nový produkt – luxusní pralinky Globuli Carolini. Na technologii macerování “švestek v rumu” se s námi podílela Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a k výrobě pralinek jsme využili především české suroviny.

Pod hlavičkou Pražské čokolády začínáme nabízet další novinku – zdobené, chuťově delikátní čokoládové mandaly podporující pocity štěstí a lásky, ale také hojnost a zdraví.

2017

Naše čokoláda vyráží ještě dál do světa. Otevíráme obchod v ománském Maskatu a domlouváme distribuci do dalekého Japonska.

Získáváme dvě hvězdy certifikátu Great Taste za Český nugát a také jednu hvězdu pro mandle s chilli příchutí. Jsme nadšeni a zároveň se stáváme oficiálním výrobcem Great Taste – díky tomu, že jsme tři roky po sobě obdrželi nejméně jednu hvězdu tohoto certifikátu.

Oman-store-Muscat.jpg
 milnik_2018.jpg

2018

Dokázali jsme to! Spouštíme vlastní bean to bar výrobu čokolády přímo od bobů, a to z kakaových bobů dovezených z Kolumbie.

Uvádíme na trh produktovou řadu Aluna vyhrazenou pro výrobky z autentické bean to bar čokolády.

Otevíráme novou prodejnu v Karlově ulici v samém centru Prahy.

Rozjíždíme distribuci výrobků značky Steiner & Kovarik do Španělska a pokračujeme v úspěšném rozvíjení spolupráce s partnery v Ománu.