Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Blog 2 > NENÍ ČOKOLÁDA JAKO ČOKOLÁDA

NENÍ ČOKOLÁDA JAKO ČOKOLÁDA 

Kdo nás zná, tak ví, že naším největším triumfem je naše vlastnoručně vyráběná edice Aluna.

Alunu zpracováváme od samotného kakaového bobu až po tabulku, tedy bean to bar. Po pečlivém výběru bereme kakaové boby výhradně z rodinné farmy Justiniana Suáreze z Kolumbie, který je pěstuje i zpracovává ekologickým způsobem, upraží a pak už je to na nás.

Kakaový bob sám o sobě doslova překypuje antioxidanty - kakao je superpotravina. My jsme se toho rozhodli využít a přizpůsobit výrobu naší čokolády tak, aby i v dokonale chutné čokoládě zůstala, jeho přidaná hodnota a měla pozitivní význam pro tělo.

Jak to děláme? NEALKALIZUJEME!

I když na oko složité slovo, je to jednodušší než se zdá. Pod slovem ALKALIZACE se skrývá malý proces, který dokáže obrovské věci. „Kouzlo“ alkalizace spočívá v roztoku jedlé sody, který když zapojíte do výrobního procesu čokolády, dokážete schovat vlastnosti nekvalitního kakaového bobu jako je nadměrná kyselost nebo hořkost. Využívají toho zejména supermarketové čokolády, které kupují obrovské množství levných kakaových bobů a potřebují vyrobit co nejvíce kakaové hmoty, v co nejkratším čase, za co nejméně peněz.

Zdá se vám, že alkalizace není vůbec na škodu? Naopak! Umí toho mnohem víc, než jen vyšperkovat chuť bobů. Zároveň s tím, alkalizace vyhubí veškeré pozitivní antioxidanty a ostatní prospěšné látky. Místo čokolády, která by měla nosit přesně to, co do ní kakaový bob přináší, vzniká pouze sladká hmota bez významu pro tělo.

Pokud otevřete vysokoprocentní čokoládu a spatříte až černou barvu, je to pro vás výstražným vykřičníkem, že se chystáte mlsat pouze sladkou kalorickou bombu bez čehokoli prospěšného. Kvalitní kakaový bob má sám o sobě hnědou barvu, která čokoládě zůstane pokud neprojde procesem alkalizace.

U nás se bát nemusíte! Naší čokoládě dopřáváme 3 dny v melanžéru, kde se kakaové boby rozemelou do tekuté formy a maximálně ji obohatíme o kokosový cukr nebo mléko. A tak u nás rozhodně alkalizovat netřeba!

Až příště zakousnete naši Alunu, vzpomeňte si na to, kolik antioxidantů a pozitivních látek svému tělu přinášíte.

S námi můžete mlsat bez výčitek.

 

Naše Aluna k dostání ZDE.