Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Blog 2 > Tour de Prague

Tour de PragueTento čas nám věnoval možnost, kdy se ze zrychlené a přeplněné Prahy, stalo místo bez spěchu a davů, kde máme možnost plně si vychutnat její krásy bez tlačenic a bojů o místo na tu nejlepší fotku.

Trdelník se zmrzlinou ochutnal každý z nás, ale věděli jste, že přímo v Praze se produkuje čokoláda, která získala světová ocenění a vyhrála druhé místo na světě v International Chocolate Awards?

Naše Tour de Prague Vám dopřeje užít si prázdnou Prahu a kochat se památkami s touto skvělou čokoládou v ruce.

Cesta má celkem 4 stanoviště, kterými jsou naše kamenné prodejny. Během cesty se dozvíte vše o historii čokolády u nás, ochutnáte naše nejlepší produkty nebo zjistíte, proč je naše motto Děláme co milujeme, milujeme co děláme. A co všechno se dá stvořit a dělat s láskou.

 • Karlova 3 - první stanoviště je věnováno historii čokolády u nás, jak se čokoládový průmysl rozvíjel během historických mezníků až po současnost a naši ideu obnovit čokoládový průmysl v Česku. Obdržíte mapu, kudy vede Tour de Prague, a čokoládu na cestu

- přes Karlův Most a Malostranské náměstí se dostanete k druhému záchytnému bodu

 • Thunovská 19 - zde se dozvíte vše o výrobě čokolády, jak probíhá a co je k ní potřeba. Budete mít možnost ochutnat naše mandle a ovoce v čokoládě
 • Nerudova 19 - předposlední zastávka je věnována naší firmě, dozvíte se jakou ideou tvoříme, jak naše značka vznikla, kdo dokázal tohle všechno vytvořit a hlavně co je spojuje. Ve vymezených časech si budete moci užít malování na čokoládu (14:00-15:00, 16:00-17:00).

 • Nerudova 44 - každý dospělý účastník dostane za splnění všech stanovišť zdarma kávu/horkou čokoládu dle vlastního výběru a každé dítě horkou čokoládu zdarma a můžete se občerstvit před výšlapem dále na Pražský hrad. K dispozici budete mít možnost zakoupení piknikového koše.

- dále pokračujete cestou na Pražský hrad
- cestou zpět si vyzvednete hotové nazdobené čokolády, které jste vyrobili v Nerudově 19

 

CÍL TOUR DE PRAGUE

Na konci cesty budete znát hlavní památky Prahy a projdete si krásné historické centrum. Zároveň se dozvíte, proč vyrábíme čokoládu tady v Praze, jaký je rozdíl mezi naší čokoládou a běžnými velkoobchodními značkami a jak moc záleží na tom, když to, co děláme, děláme s láskou.

 

 

Buď si celou Tour de Prague projdete sami (obchody máme otevřené středa-neděle od 12 do 18 hodin) nebo si můžete zakoupit Tour de Prague s průvodcem.

Tato možnost nabízí řízenou procházku Prahou s nespočtem zajímavostí o našich památkách a historických událostí. Cesta bude začínat na Staroměstském náměstí, kde se seznámíte se svou průvodkyní, která cestu započne ihned velkolepě u představení Orloje. Během cesty po stanovištích dostanete výklad například o 2. pražské defenestraci, uvidíte dvě nejznámější panoramata Prahy s Pražským hradem nebo Národním divadlem. Nebude vynechán ani požár v roce 1541 nebo vyhlídka s vinicí pod Strahovským klášterem.

Popis cesty:

 • Staroměstské náměstí (Týnský chrám, Celetná, Jan Hus, Orloj, Staroměstská radnice, Židovské město)
 • Stanoviště Karlova 3 (dům, ve kterém je náš obchod, Karlova ulice, Královská cesta, Klementinum, Kostel Sv. Františka z Assisi, panorama Hradčan, Karlův most, panorama č.1 - Národní divadlo, Muzeum Kampa, Sv. Jan Nepomucký, panorama č. 2 - levý břeh, Pražský hrad, 2. Pražská defenestrace, Kampa- Lennonova zeď, Malá strana, Malostranské náměstí)
 • Stanoviště Thunovská 19(Nerudova ulice)
 • Stanoviště Nerudova 19 (Jan Neruda, Strahovský klášter, Loretánské náměstí)
 • Stanoviště Bistro (Pražský hrad, tipy “kam v Praze”, popovídání u šálku horké čokolády)

 

Celou TOUR si můžete zakoupit na našem e-shopu

 

Ceník:

 • Cena za dospělou osobu………………………………………………………...400,-

 (cesta, výklady, aktivity, 1x Aluna 44%, káva/horká čokoláda, dort dle vlastního výběru)

 • Cena za dítě…………………………………………………………………………200,-

(cesta, výklady, malování na čokoládu, horká čokoláda)

 • Cesta s průvodcem…………………………………………………………………600,-

(skupina do 6 osob a každá další osoba +100,-)