Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Blog 2 > Bez kvalitní čokolády není život sladký

Bez kvalitní čokolády není život sladkýKaždý z nás má vášeň, či neřest, bez které si život nedokáže představit. Mnoho lidí si však stále ještě myslí, že pokud chce žít zdravě a držet si linii, musí se vzdát čokolády. A to je přitom velký omyl. Tedy v případě, že nevolíte a nenakupujete levnou čokoládu, která obsahuje jen velmi malé množství kakaové hmoty. Výzkumy naopak už mnohokrát prokázaly, že mlsat s mírou kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaové hmoty je nejen tělu, ale i duši velmi prospěšné.

 

Zastavte se na chvíli…

Špatný den v práci? Hádka s partnerem? Děti v pubertě? Nestíháte? Nezvládáte…? Zastavte se na chvíli. Vydechněte, zavřete oči a oddejte se chuti excelentní čokolády. Dopřejte si zával chuťové vášně, která je prostě nenahraditelná. Po chvíli ucítíte, jak se Vám ulevuje, lépe dýchá a opět se Vám vrací dobrá nálada a úsměv na rtech. A to je na čokoládě úžasné. Dává nám radost a užívat si ji můžeme sami pro sebe. Za blahodárné účinky čokolády mohou kvalitní kakaové boby, které obsahují vysoký podíl vitamínů, hořčíku, železa, manganu a pochopitelně i pro tělo kvalitních tuků. Pokud chcete mlsat čokoládu pro zdraví, vybírejte tu s vysokým podílem kakaové hmoty, tedy ideálně 70%. Taková čokoláda na Vás bude působit antistresově, zmírňuje pocity úzkosti a podrážděnosti.

 

Kvalitní čokoláda pro zdraví

Právě kvalitní čokoláda, u které jste si jisti původem a která je opravdu vyrobena z těch nejlepších surovin, může Vašemu zdraví naopak prospívat. Zahání navíc únavu, chrání cévy, je mocným afrodiziakem, blahodárně působí na pokožku, snižuje cholesterol, navodí pocit štěstí a snižuje srážlivost krve.

 

Hitem se stává bean to bar

Že jste tento název ještě neslyšeli? Jde o unikátní proces výroby čokolády, tzv. od bobů až po tabulku. Na výrobě této čokolády si dává nesmírně záležet i česká rodinná firma Steiner & Kovarik, která vyrábí jedinečnou Aluna bean to bar čokoládu. Kvůli její výrobě procestovali majitelé firmy několik zemí Jižní a Střední Ameriky,  aby objevili ty správné čokoládové boby. Získali je v Kolumbii, na rodinné farmě Juana Gonzálese. Každý člen této rodiny je hrdý na způsob ekologického a láskyplného pěstování bobů bez jakékoli chemie. 

Aluna 44 (1 of 1)-2.jpg

Čokoládová harmonie chutí

„Kousek po kousku jsme postupně dávali dohromady kombinaci různých ingrediencí, až jsme dosáhli vyvážené a smyslné chuti, kterou Vám představujeme v podobě Aluna bean to bar tabulkové čokolády,“ říká Petr Kovařík, spolumajitel firmy. Podlehněte kouzlu a spojení kakaových bobů, mléka a prvotřídního kokosového cukru, který má ve srovnání s řepným i třtinovým cukrem vysoké hladiny minerálů a dalších živin.