Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Blog 2 > Jak a kde vznikla čokoláda?

Jak a kde vznikla čokoláda?Jak a kde vznikla čokoláda?

 

Možná patříte mezi ty, kteří za domov čokolády považují Švýcarsko. Není tomu však tak! Podle historie první kakaovníky pěstovali indiáni z kmene Olméků v Mexiku, a to okolo roku 1500 p.n.l. Přičemž kakaovníky byly v té době považovány za posvátný strom.

Začalo to nápojem z kakaových bobů

Olméci z kakaových bobů zprvu připravovali nápoj, který pili neslazený, stejně jako později Mayové a Aztékové. Po zániku jejich říše, zhruba ve 4. století našeho letopočtu, se na jejich území usadili Mayové, kteří uvařili první hořký nápoj z kakaových bobů.

Věděli jste, že…

  • aztékové využívali kakaové boby i k náboženským účelům,
  • kakao se pilo zejména mezi vyšší honorací,
  • boby se dalo i platit – například za 100 bobů si mohli koupit krocana nebo za 1 bob jedno velké rajče,
  • prvním Evropanem, který spatřil kakaové boby, byl Kryštof Kolumbus. Konkrétně roku 1502 je dostává od místních domorodců na ostrově Guanaja jako dárek,
  • stěžejním objevem byl počin holandského lékárníka Conrada van Houtena, který jako první oddělil kakaové máslo z kakaové hmoty a vymyslel na to lis,
  • základ proslulé švýcarské čokoládě dal Švýcar Daniel Petr, který vyvinul první mléčnou čokoládu. Použil do ní sušené mléko, které vynalezl proslulý Švýcar Henry Nestlé.

 kakao_plod-13.jpg

 

Originální kvalitní čokoláda

Vyzkoušejte naši kvalitní čokoládu a podlehněte kouzlu její chuti. V povánočním období vám doporučujeme zdravé mlsání v podobě naší Aluna bean to bar tabulkové mléčné a hořké čokolády, která obsahuje extrakt z pravé vanilky a je slazena kokosovým cukrem. Nechte se vtáhnout do povznášející čokoládové dimenze zabalené do originálního designu v podobě papírového obalu s motivem kolibříka.